APAP REGULAR 24 tabl.

7,70 

Description

Nazwa: ApapPostać: tabl.powl.Dawka: 0,5 gOpakowanie: 24 tabl. (2 blist.po 12 szt.)Skład: Jedna tabletka powlekana zawiera: Paracetamolum (paracetamol) 500,0 mgWskazania:Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne.Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.Przeciwwskazania:Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Działania niepożądane:Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ostre uszkodzenie wątroby występujące zwykle w wyniku przedawkowania;Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa; Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości na lek, wstrząs anafilaktyczny;Zaburzenia krwi i układu chłonnego: agranulocytoza, trombocytopenia.Interakcje:Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Jednoczesne podawanie z ryfampicyną, izoniazydem, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami, diflunisalem, sulfinpirazonem lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby zwiększa ryzyka uszkodzenia wątroby. Paracetamol podawany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Stosowanie paracetomolu łącznie z zydowudyną może powodować neutropenię oraz zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.Dawkowanie: Dorośli: 1-2 tabl. 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby). Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę.Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.Środki ostrożności:Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby, nerek i astmą oskrzelową. W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu.Prowadzenie pojazdów:Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.Przedawkowanie:Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie preparatu może spowodować w ciągu kilku – kilkunastu godzin objawy, takie jak: nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem. Warto podać 60-100 g węgla aktywowanego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie stężenia paracetamolu we krwi. Wysokość tego poziomu w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: co najmniej należy podać 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną i (lub) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu, w warunkach intensywnej terapii.Ciąża:Badania na zwierzętach nie wykazały ryzyka dla płodu, jednakże nieznane są wyniki kontrolowanych badań u kobiet w ciąży.Paracetamol przenika do mleka matki w ilości 0,1% do 1,85% dawki przyjętej przez matkę. Tak jak inne leki paracetamol może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w razie zdecydowanej konieczności.

żel przeciwbólowy na stawy, multi mam, podwyższone atg, skuteczny lek na wrzody żołądka bez recepty, lek na wytrysk, chrypa przyczyny, elmetacin, acatar zatoki, skutki nadmiaru witaminy c, jaki poziom przeciwciał covid-19, zyban, vagical globulki, medela akcesoria, skąd się bierze łupież, kompresy chłodzące, ropień, apivaginum

yyyyy

APAP REGULAR 24 tabl.
Przewiń na górę